Korkuteli’nde ilk çim saha turnuvası

19 Haziran 2017 12:52
 Korkuteli’nde ilk çim saha turnuvası

Korkutelispor Kulübü öncülünde, Korkuteli’nde bir ilk gerçekleştirilerek,01-Temmuz 15 Ağustos tarihleri arasından akşamları “ Çim Saha” futbol Turnuvası yapılacak.

   Korkuteli Belediye Spor Kulübü tarafından Kaymakamlık Makamı onayı ile 01 Temmuz – 15 Ağustos tarihleri arasında  100.Yıl Atatürk Stadyumunda akşam yapılacak olan futbol turnuvasına Korkuteli ilçesi,mahalle,kurum ve kuruluşların ayrıca tüm vatandaşların giriş kurallarına uygun olarak oluşturacakları takımla katılabilirler. Turnuva şartları aşağıda belirtildiği gibi.

KURALLAR

1-Takım sorumluları tarafından (Esame listesi ve nüfus cüzdan fotokopisi) isim listelerinin komiteye teslim edilmesi.

2-Tertip kurulu ile takımlar arasındaki iletişim başvuruda belirtilen takım sorumlusu ile olacaktır.

3- Turnuvaya sadece Antalya İli takımları katılabilirler.

 4-18 yaşından gün almış ve diğer şartları taşıyan sporcular katılabilirler.

5-Maçlarda PROFESYONEL oyuncu oynatılamaz.

6- Takımlarda bir adet lisanslı sporcu bulunabilir. (2015 -2016 ve 2017 yıllarında lisansı olup resmi maça çıkmasa dahi lisanslı sayılabilecek.)

7- 2014 ve daha önceki yıllarda lisansı bulunanlar lisansız sayılabilecek.

8-Takımlar 10 oyuncudan oluşur (7+3=10 -7 ASIL 3 YEDEK oyuncu).

9-Her takımın bir takım sorumlusu olur. Komite takım ile ilgili her türlü talimatı takım sorumlusu ile paylaşır. Takım sorumlusuna bilgi verilen müsabaka kural ve gerekleri için diğer takım oyuncularına da bilgi verilmiş sayılır. Takım sorumlusu talep ve şikayeti haricinde komite herhangi bir başvuruyu değerlendirme almaz, alınması teklif dahi edilmez.

10-Her takım 1 kaleci 6 oyuncu ile başlar. En az 6 oyuncu bulundurulmalıdır. Maç saatinde gelmeyen hükmen (3-0) mağlup sayılır.

11-Bir oyuncu sadece 1 takımda oynayabilir. Başka takımda oynayamaz. Oynatılması halinde 10 madde şartı işletilir.

12-Her takım 3 oyuncu değiştirebilir. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.

13-Takım listelerinde bulunan tüm oyuncular müsabakalarda oynatabilirler. Takım listesinde ismi olmayan oyuncu müsabakalara katılamaz.

14-Takımlar maç saatinden en az 15 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.

15-Maç içerisinde bir takım 3 kırmızı kart görüp 4 kişi kalması halinde o takım o anda galip bile olsa (3-0)hükmen yenik sayılır. Rakip galipse o anki skor geçerli olur.

16-Bir maça katılmayan takım sonraki maçlara katılmak istemesi halinde turnuva ücretinin 500 TL ceza ödemek zorundadır.  Ard arda iki maça çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecektir.  Oynanmış ve oynanacak olan maçların sonuçları hükmen (3-0) yenik sayılacaktır.

17-Maçlara vidalı ve çivili krampon, kolye, yüzük, ve saat vb aksesuarlarla çıkılmaz. Ayrıca pantolon, gömlek gibi giysilerle oynayamaz. Her takım uyumlu olmak üzere aynı renk ve işaretlere sahip formalar ile sahaya çıkar.

18-Ofsayt dışındaki bütün futbol kuralları geçerlidir.

19-Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bölümünde değiştirmeye yetkilidir.

20-Müsabakalarda kart uygulamalarında halen uygulamada olan futbol oyun kuralları geçerli olacak, ilk sarı kartta oyuncu uyarılacak ikinci sarı karta oyundan ihraç olacak ve bir sonraki maçta oynamayacaktır.

21-Kırmızı kart direk oyundan ihraç olup yapılan fiile göre, hakem raporuna istinaden tertip komitesi cezayı artırabilir. Komite kararına itiraz edilemez.

23-Karşılaşmaların hakemleri tertip kurulu tarafından belirlenir.

24-Puanlarda eşitlik olması durumunda 1. Ve 2. Takımı belirlemek için ‘İKİLİ AVERAJ’ (Takımların birbirleri ile yaptıkları karşılaşma sonucuna ) bakılır. Eşitlik yine bozulmazsa gol averaja bakılır. Tekrar bozulmaması durumunda iki takım da kendi arasında yapacakları tek karşılaşma ile kazanan belirlenir.

25-Müsabakalarda 2x25 dakika halinde yapılacaktır. Gruplardan sonra eleme usulü olan maçlarda 2x30 dakika olarak maçlar yapılır. Elemeli müsabakalar sonucunda eşitlik bozulmaması halinde tek devreli 10 dakika uzatma yapılır. Kale ve top seçimi hakem tarafından kura ile belirlenir. Uzatma sonucunda eşitlik bozulmaması halinde 5 er olmak üzere penaltı atışları yapılır. Tekrar bozulmaması halinde eşitlik bir takımın lehine sonuçlanıncaya kadar seri atışlara devam edilir.

26-Maçlarda galibiyet 3, beraberliğe 1, mağlubiyete 0 puan verilir

27-Maçtan sonra takım sorumlularınca yapılacak yazılı itirazlar en geç 24 saat içerisinde tertip komitesine ulaştırılmalıdır.Tertip komitesince değerlendirmelerin sonucu takım sorumlusuna yazılı olarak cevaben tebliğ edilir. Takım sorumluları dışında yapılan itirazlar komite tarafından kabul edilmez.

28-Müsabakalar sırasında çıkan her türlü anlaşmazlıkta komite tek yetkilidir.

29- Sportmenliğe aykırı ( Fair-Play ) davranan kişiler diskalife edilir.Takım halinde (Fair-Play) aykırı olursa takım komple diskalife edilir . ( Hakem raporuna göre şiddetli hakaret, küfür ve saldırı vb. olursa tertip komitesi tarafından ihraç edilir.)

30- Komite kurallarına itiraz edilemez.

Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle