Bedelini ödeyecekleri günler yakındır

29 Şubat 2020 13:29
Bedelini ödeyecekleri günler yakındır

Türkiye, önceki gün gece Suriye'nin İdlib kentinden gelen son dakika haberi ile sarsıldı. Esad rejimi tarafından yapılan hava saldırısında, İdlib'de bulunan 33 Mehmetçiğimiz şehit oldu. Yaşanan olayla ilgili Saadet Partisi Korkuteli İlçe Başkanı Yusuf Sarıcalar, yazılı bir açıklama yaptı.

Sarıcalar yapmış olduğu açıklamada; “ Öncelikle Regaip kandili gecemizde bizleri derin üzüntüye boğan Rus kaynaklı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Kahraman Mehmetçiklerimizin kanını dökme cüretini gösterenlerin elbet bedelini en ağır şekilde ödeyecekleri günler yakındır. Yakın zamanda gerçekleşen Libya ve Suriye İdlip bölgesindeki saldırılarda kaybettiğimiz şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun.

 

YENİDEN TEKRARLAYACAK GÜÇTEDİR

Bugün bilinmelidir ki bu necip millet ve kahraman ordumuz tarih sahnesinde defalarca ortaya koyduğu azim ve kararlılığı yine ve yeniden tekrarlayacak güçtedir. Ancak her ne olursa olsun defalarca ihanete uğradığımız Rusya, AB, İngiltere ve ABD den bize hayır yoktur. Her ne yaparsak yapalım öz kaynaklarımızla ve inancımızla ve inanımızla yapmamız elzemdir. Bugün bizi bu savaşın içine çekmeye çalışan güçlerle, 1. Dünya Savaşına zorla sokan güçler aynıdır. Biz dünya üzerindeki tüm milletlerin ve devletlerin en son savaşmak isteyeceği bir milletiz. Ama bu meziyetimizi kimsenin kendi çıkarına kullanmasına müsaade etmemeliyiz.

 

PRENSİPLERİMİZLE HAREKET ETMELİYİZ

Biz NATO, AB veya ABD istiyor diye değil kendi sebeplerimizle ve prensiplerimizle hareket etmeliyiz. Bu minvalde devlet büyüklerimizi Ferasetle, istişareyle davranmaya itidalli olmaya davet ediyoruz. Kurgulanan oyunlara, tekerrür eden olaylara şüpheyle yaklaşmalarını tavsiye ediyoruz. Cennet mekan Abdülhamit Han'ın izlediği akılcı politikayı bir an önce hayata geçirmemiz gereklidir.” İfadelerini kullandı. 
Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle