KORKUTELİ SINIRLARINI AŞAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ

26 Kasım 2021 10:00
KORKUTELİ SINIRLARINI AŞAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Korkuteli Belediyesi tarafından muhteşem bir Öğretmenler Günü programı düzenlendi.

MUHTEŞEM KUTLAMA PROGRAMI

Yaklaşık 15 gün boyunca Öğretmenler Günü münasebeti ile ilçede çeşitli spor etkinlikleri düzenlenmişti. 24 Kasım Çarşamba Günü akşam da Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Korkuteli Belediyesi ortaklığında muhteşem bir kutlama programı gerçekleştirildi. Öğlen saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başlayan Öğretmen Günü kutlaması akşam Recep Gürbüz Kapalı Spor Salonunda yaklaşık 1500 kişilik yemek ve konserle taçlandırıldı.

 

İLÇEDEKİ ÖĞRETMENLER VE AİLELERİ KATILDI

Yemeğe; Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak ilçedeki öğretmenler ve aileleri katıldılar. Kutlama programına katılan öğretmenleri Ömer Başkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak eşleri ile birlikte kapıda karşılayarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.  Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak; “Sayın Belediye Başkanım, çok kıymetli mesai arkadaşlarım ve aileleri sizler için Korkuteli Belediyesi ile ortaklaşa hazırlamış olduğumuz 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

 

BÖYLESİ NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU

Kıymetli mesai arkadaşlarım yaklaşık 15 gündür öğretmenler günü münasebeti ile ilçemizde çeşitli etkinlikler yaptık. Spor müsabakaları başta olmak üzere çok sayda faaliyete hepinizin çok yüksek oranda katılımı oldu. Hepinize teşekkür ederim. Bugünde 15 günlük kutlama programımızı bu yemek ve konserle taçlandıralım istedik. Bunca zamandır sayısız Öğretmenler Günü programına katıldım böylesi ne görüldü ne duyuldu. Bunu da yapmak çok şükür bize nasip oldu.  Ben en başta siz mesai arkadaşlarıma ve ardından Korkuteli Belediye Başkanımız Sayın Ömer İşlek ve ekibine bize bu fırsatı tanıdığı içinde İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit’e teşekkür ederim. Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunarım” Diye konuştu.

 

TÜRKİYE GENELİNDEKİ ÖĞRETMENLER DAVET EDİLECEK

Tak’ın ardından sahneye Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek geldi. Ömer Başkan; “Saygı değer öğretmenlerimiz ve kıymetli aileleri hepiniz hoş geldiniz.” Dedi. Hayalinde gelişmiş bir Korkuteli olduğunu ve bunu öğretmenlerle yapmak istediğini belirten Ömer Başkan, “Bir sonraki öğretmenler gününü statta 25 -30 Bin kişi ile Türkiye genelindeki öğretmenleri davet ederek kutlamak istiyorum. Bunu tek başıma yapamam sizlerin desteği ile yapabiliriz. Bu konuda sizlerden yardım bekliyorum. Lafı daha fazla uzatmadan, tüm öğretmenlerimizin önünde saygı ile eğiliyorum. İyi eğlenceler diliyorum.” Dedi.

 

FİNAL 10. YIL MARŞI İLE YAPILDI

Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi öğrencilerinin ayakta alkışlanan Oratoryo Gösterisinin ardından yemek ve konsere geçildi. Salondaki tüm öğretmenler ve aileleri Sanatçı Hilal Özdemir’in şarkıları ile eğlenirken öğretmen olmanın haklı gururunu yaşadılar. Gece sonunda ilçedeki en yaşlı ve en genç öğretmen ile birlikte pasta kesilmesinin ardından 10. Yıl Marşı eşliğinde program son buldu.

Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle