ÖĞRETMENLER GÜNÜ BUGÜN KUTLANACAK

24 Kasım 2021 09:32
ÖĞRETMENLER GÜNÜ BUGÜN KUTLANACAK

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini” kabul edişinin yıl dönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm yurtta olduğu gibi Korkuteli’nde de çeşitli programlar ile kutlanacak. Tören bugün saat:13.30'da Anıt Meydana çelenk sunumu ile başlayacak.

 

PROGRAM ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLAYACAK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul edişinin yıl dönümü olan 24 Kasım 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmakta. İlçemizde de "Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği" esasları çerçevesinde program bugün saat 13.30'da Anıt Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu ile başlayacak. Çelenk sunumunun ardından Başöğretmen Atatürk, şehitlerimiz ve Türk Milli Eğitimine hizmetleri geçmiş ve Ebediyete irtikal etmiş tüm öğretmenler anısına saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı okunacak.  Çelenk töreninin ardından kutlama programı saat: 14.00’da ilçemiz Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edecek.

 

GENÇ ÖĞRETMENLER YEMİN EDECEK

Buradaki program ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayacak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Akif Tak, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapacak. Hacı Ethem Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi Öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü oratoryo gösterisi sunulacak. Ardından adaylığı kaldırılan dokuz öğretmen yemin edecek.

 

EMEKLİ ÖĞRETMENLERE ŞEREF BELGELERİ VERİLECEK

Yıl içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edilecek. İlçemiz Müzik öğretmenleri tarafından hazırlanan müzik gösterisinin ardından Öğretmenlere yönelik Futbol, Voleybol, Satranç Masa Tenisi müsabakaları ile ilkokul öğrencilerine yönelik resim, ortaokul öğrencilerine yönelik şiir ve ortaöğretim öğlencilerine yönelik kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Öğretmenler günü kapsamında diğer faaliyetler ise hafta boyunca çeşitlik etkinliklerle devam edecek.

Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle