“Sandalye koyup gittiğimiz günleri özledik”

01 Mayıs 2015 11:59

Korkuteli Merkez ve Ulucak Mahallesi’nde dün esnaf gezip vatandaşlarla sohbet eden CHP’li vekil adayı Av. Figen Çalıkuşu Korkutelili vatandaşların gönlünü kazandı. Yaşlıların elini öpen ve uzun uzun sohbet eden Çalıkuşu özellikle bir vatandaşın serzenişine duyarsız kalmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya 6. Sıra adayı Av. Figen Çalıkuşu ve 8. Sıra adayı Nusret Bayar dün Korkuteli’nde seçim çalışması yürüttü. Korkuteli Merkezi ve Ulucak Mahallesi’nde esnaf gezisi ve vatandaşlarla sohbet eden CHP’li vekil adayı Av. Figen Çalıkuşu Korkutelili vatandaşların gönlünü kazandı. Yaşlıların elini öpen herkese sarılan ve uzun uzun sohbet eden Çalıkuşu özellikle bir vatandaşın serzenişine duyarsız kalmadı. Hayatımda hiç Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermedim diye seslenen vatandaş Av Figen Çalıkuşu’na; “sizler biz vatandaşların anlayacağı dilden süslü sözler kullanarak değil açık açık hırsızlığa dur diyeceğiz, hırsızlardan hesap soracağız, biz yapmayacağız kimseye de hırsızlık yaptırmayacağız derseniz hayatımda ilk defa CHP’ye oy veririm” dedi.

 

 

“Halkın adayıyız başımız dik”

Çalıkuşu ise; “Biz ön seçimle vekil adayı olduk. Artık halkın vekiliyiz. Ankara’ya gittiğimizde başımız dik olacak çünkü arkamızda halkımız olacak. Ben hakim kızıyım kendim de avukatım. Kimseden korkmam. Hırsıza da hesap soracağız, hırsızlığın da önünü keseceğiz” dedi. Vatandaş ise; “Biz eskiden evimizde de işyerimizde de kapımızın önünde sandalyeyi dayar namaz kılmaya işlerimiz halletmeye gider gelirdik. Şimdi defalarca kilitliyoruz gene soyuluyoruz gene soyuluyoruz” dedi. Figen Çalıkuşu da bu hırsızlığın önüne geçmek için sizlerin oyuna ihtiyacımız var. Siz bize oy verin biz hırsızlarla mücadele edeceğiz” dedi. Av. Figen Çalıkuşu da daha sonraki ziyaret ve sohbetlerinde esnaflarla kapımızın önüne sandalye dayayıp çıkıp gittiğimiz soyulmadığımız günleri özledik. Bu günlerin geri gelmesini istiyorsak Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vereceğiz” dedi.

Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle