Türkyılmaz “Teşekkürler Korkuteli”

11 Nisan 2017 16:26
Türkyılmaz “Teşekkürler Korkuteli”

Geçtiğimiz Pazar günü Antalya Süper Amatör play off grubunda Korkuteli Belediyespor, Kestel’i ağırladı. Karşılaşmaya Kestel’in antrenörü Sait Taş’ın Korkuteli tribünlerine karşı yaptığı hareketler damga vurdu.

Antalya Süper Amatör play off grubu son maçında Korkuteli Belediyespor kendi evinde Kestel’i ağırladı. Gergin başlayan maça ise Kestel takım antrenörü Sait Taş’ın Korkuteli tribünlerine karşı yaptığı hareketler ve bu hareketler sonucu çıkan olaylar damga vurdu. Şampiyonluk mücadelesi veren iki takımda saha ya dostça çıktı. İlk yarının 25’inci dakikasına kadar sakin seyreden maçta bir anda dengeler değişti. İlk yarıyı 1-0 önde kapatan yayla ekibi ikini yarının başlarında durumu 2-0 a getirince, Kestel antrenörü Sait Taş Korkuteli tribünlerini tahrik etmeye başladı. Maç sırasında yaşananlar ile ilgili açıklama yapan Korkutelispor Basın Sözcüsü Süleyman Türkyılmaz “ aynı zamanda bir öğretmen olan Sait Taş’a yaptıkları hiç yakışmadı” Dedi. Türkyılmaz “Maçın ilk yarısı gayet iyi başlamıştı. Bizlerde seyircilerimizi önceden uyardık, bu tip provakasyonlarla karşılaşabileceğimizi söyledik. Daha önce çalıştırdığı takımlarda buna benzer hareketleri ile ceza aldığını söyledik.”Dedi. 

“1965’ten bu yana böyle bir seyirci ve atmosfer görmemişti”

Türkyılmaz “Fakat maçı kaybedeceğini anlayınca Sait Taş kendine yakışmayan hareketler sergiledi. Tribünlerimize karşı küfür etmekle kalmadı, el,kol hareketlerinden tutunda edep yerlerini göstermeye kadar vardırdı işi. Hatta top toplayan çocuklarımızı bile azarladı. Seyirciyi iyiden iyiyiye tahrik etti. Takım oyuncularımızda oyundan düştü ve art arda iki gol yedik. Fakat bizler buna rağmen , seyircilerimizi sakinleştirmeye çalıştık. Oyuncularımız saha içinde rakiplerine karşı en küçük bir hata da bulunmadılar. Centilmence maçı kazanmayı bildiler. Karşı taraftan da centilmen bir şeklide tebrik edilmeyi beklediler. Onlar milyonluk takım olabilirler, çok masraf etmiş olabilirler. Biz onlara her şeyin para olmadığını, özellikle spor’un inançla, takım ruhu ile, oyuncularını ailenden biri gibi görme ile yapılabileceğini gösterdik. Korkuteli Belediyespor kurulduğu yıl olan 1965’ten bu yana böyle bir seyirci ve atmosfer görmemişti. Pazar günü dört binden fazla seyirci vardı. Tek tek tüm Korkuteli’ ye yöneyimim ve şahsım adına teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı
Kaynak : korkutelimanset.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle